Tenisz

Kiesett a címvédő Venus Williams

Venus Williams_letsplay

A nyolcaddöntőig jutott csupán a kínai Vuhanban zajló WTA-premiertorna címvédője, Venus Williams.

A 36 évesen is kiváló formát mutató amerikai klasszis szettveszteség nélkül jutott be a legjobb tizenhat közé, ám ott már nem volt esélye az orosz Szvetlana Kuznyecovával szemben. Az öt évvel fiatalabb rivális összesen ötször vette el az idősebbik Williams-nővér adogatójátékát, maga pedig csupán egyszer hibázott, így összességében 71 perc alatt győzött 6:2, 6:2-re.

„Talán Venus nem játszotta a legjobb játékát, én viszont kiadtam magamból a maximumot, csak így nyerhettem. A második szett végén nem tudtam elsőre lezárni a mérkőzést, ráadásul Venus is fokozatosan javult, ott egy kicsit aggódtam, hogy megfordítja az összecsapást, ám a lendületem kitartott, és végül a második mérkőzéslabdámat már értékesíteni tudtam” – mondta Kuznyecova.

A hétszeres Grand Slam-győztes Venus Williams is elismerte a mérkőzést követő sajtótájékoztatón, hogy nagyon gyengén kezdte a találkozót, ez pedig egy olyan rutinos, kemény pályán kiválóan teljesítő rivális ellen nem fér bele, mint amilyen Kuznyecova. Az amerikai hozzátette, a mérkőzés végi formajavulás erőt ad neki, és hisz abban, hogy a következő tornán más képes megszerezni a trófeát, addig pedig természetesen továbbra is edzésben marad.

Egy mérkőzésig tartott a világelsőként veretlensége Angelique Kerbernek. A US Open-győztes német a New York-i viadal után állt a világranglista élére, ám Vuhanban egy győztes mérkőzés után kikapott a legjobb tizenhat között. Igaz, a nyolcaddöntőbeli ellenfele, a cseh Petra Kvitová nagyszerű játékos, így az már a párharc előtt is biztos volt, hogy jó mérkőzést láthatnak a nézők. Ez így is történt, maratoni hosszúságú, 3 óra 22 perc alatt győzött Kvitová 6:7, 7:5, 6:4-re. Az olimpiai ezüstérmes Kerber az első szettet annak ellenére húzta be, hogy első három adogatójátékát elveszítette, a másodikban ugyanez a hibaszám már nem fért bele, míg a döntő játszmában Kvitová csupán egyszer brékelt, ám miután saját szerváit hibátlanul teljesítette, ő jutott a negyeddöntőbe, ahol ellenfele a magyar származású brit Konta Johanna lesz.

Szintén a szerdai játéknaphoz kapcsolódó hír, hogy a román Simona Halep legyőzte Babos Tímea párospartnerét, a kazah Jaroszlava Svedovát – Babos és Svedova csütörtökön lép pályára a párosok versenyének második fordulójában, ellenfelük a magyar származású svájci Bacsinszky Tímea és Kuznyecova lesz.