Sport Tenisz

Nisikori Kei 300. győzelme

Nisikori Kei

A japán Nisikori Kei 75 perc alatt 6:2, 7:5-re győzte le a szerb Viktor Troickit a Párizsban zajló ATP-mestertorna második fordulójában.

A népszerű teniszező a továbbjutás mellett 300. profi győzelmét is ünnepelhette az ATP-versenyek tekintetében. Nisikori következő ellenfele a szerbnél lényegesen jobb játékos, a francia Jo-Wilfried Tsonga lesz.

„Nagyon boldog vagyok, ez egy nagyszerű szám, büszke lehetek erre a statisztikára. Az idei szezonom azt hiszem, kiválóan alakult, sok tornán sok mérkőzést nyertem meg, és nagy örömmel látom, hogy évről évre egyre erősebb vagyok. Most már természetesen fizikailag és mentálisan is elfáradtam, de nagyon motivált vagyok, hogy a párizsi mestertornán és a londoni világbajnokságon minél jobb eredményt érjek el. Jó formában érzem magam, Jo ellen mindig nagy csatákat vívunk, alig várom a folytatást. Örülök, hogy két győzelemmel kezdtem, de természetesen egy ilyen tornán nem teheti meg az ember, hogy elbízza magát, hiszen a világ legjobbjai szerepelnek ugyanitt, és ők is a trófeát akarják” – mondta a 26 éves Nisikori.

A japánhoz hasonlóan a világelső szerb Novak Djokovics is győzött a szerdai játéknapon, ő a luxemburgi Gilles Müller ellen győzött 82 perc alatt 6:3, 6:4-re. A könyöksérülése után felépülő világklasszis teniszező szintén keményebb riválissal találkozik a harmadik fordulóban, méghozzá a mostanság jó formát mutató bolgár Grigor Dimitrov ellen.

Eközben Csuhajban zajlik a WTA nem hivatalos B-világbajnoksága, a mezőnyben Babos Tímeával, aki az első fordulóban 6:4, 6:2-re kikapott a magyar származású, de svájci színekben versenyző Bacsinszky Tímeától, aki az elmúlt időszakban nem szerepelt igazán jól, ám a Babos elleni találkozóra alaposan összekapta magát, így nem volt kérdés, ki lesz a párharc győztese. A mérkőzés 81 percig tartott.

„Nem lehetek szomorú, hiszen ez a verseny már bónuszt jelent számomra. Pozitívan fogom fel az egészet, hiszen az utolsó pillanatban derült ki, hogy játszhatok. Van még egy meccs a csoportkörben, lehet, hogy az utolsó mérkőzésem lesz ebben a szezonban. Megpróbálok mosolygósan, de küzdősen teniszezni! Meglátjuk, hogy ez mire lesz elég” – nyilatkozta hivatalos honlapján Babos,

aki csütörtökön magyar idő szerint várhatóan nyolc órától a hazai pályán teniszező Cseng Su-aj ellen lép pályára, immár minimális továbbjutási reményekkel.

Fotó: ATP Photo