Sport Tenisz

Babos Tímea trófeát ünnepelhetett Sydneyben

A legjobb magyar teniszező, Babos Tímea és az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova nyerte meg a párosok versenyét Sydneyben.

Az egyéni szempontjából két mérkőzésen két vereséggel indult az idei szezon Babos Tímea számára, ám párosban ismét remekelt a 23 éves magyar teniszező. A 2017-ben az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovával szereplő játékos és társa a Sydneyben rendezett WTA-tornán egész héten nagyszerűen szerepelt, a legjobb nyolc között legyőzte például a svájci Martina Hingist és az amerikai Coco Vandeweghét. A fináléban aztán a világ egyik legjobb női párosjátékoa, az indiai Sania Mirza, valamint a cseh Barbora Strycová sem jelentett akadályt: Babosék 1 óra 14 perc alatt négyszer vették el ellenfelük adogatójátékát, és végül 6:4, 6:4-re diadalmaskodtak. Babosnak és Pavljucsenkovának is ez volt 2017-ben az első trófeája.

Természetesen nagyon örülök ennek a tornagyőzelemnek! Egész héten nagyon jól játszottunk, remek párosok ellen sikerült nyerni. Jól éreztem magam a pályán Nasztjával! Jó élmény volt itt és így játszani – nyilatkozta hivatalos honlapján Babos Tímea.

Babos Tímea és az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova (Fotó: Babos Tímea Facebook oldaláról)

Eközben a 25. helyen kiemelt játékos számára sorsoltak is az Australian Open egyéni főtábláján. Babos ellenfele a világranglista 90. helyén rangsorolt amerikai Nicole Gibbs lesz – ez lesz az első egymás elleni összecsapásuk. Babos tavaly a második körben búcsúzott Melbourne-ben, ennél előrébb még sohasem jutott. Győzelme esetén a Han Hszin-jün (kínai)–Irina Falconi (amerikai) párharc továbbjutójával találkozhat, a 3. fordulóban pedig a második helyen rangsorolt amerikai Serena Williamsszel. Utóbbi amúgy a svájci Belinda Bencic ellen rajtol, tehát egyáltalán nem lesz könnyű dolga a legendás játékosnak Az első helyen kiemelt – és tavaly győzedelmeskedő, így címvédőként pályára lépő – német Angelique Kerber az ukrán Leszja Curenkót kapta.

Nem lesz Baboson kívül más főtáblás a felnőttek között, Gálfi Dalma ugyanis a selejtező második körében búcsúzott, míg Fucsovics Márton a kvalifikáció első fordulójában sem tudott győzni. Baboson kívül a juniorok között Piros Zsombornak szurkolhatunk a szezon első Grand Slam-tornáján, ami hétfőn kezdődik.

A Sydneyben rendezett egyéni versenyt egyébként nagyszerű teljesítménnyel nyerte meg a magyar származású Konta Johanna, a fináléban a lengyel Agnieszka Radwanska ellen nyert 6:4, 6:2-re.

Fotó: Getty Images